Strona Główna naszosc.ok1.pl

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album • Download

Poprzedni temat :: Następny temat
sprawa gdańska
Autor Wiadomość
Szociol
Uwaga! Prowokator!

Wysłany: 2010-09-02, 00:00   sprawa gdańska

Zaczynają spływać wyroki nakazowe z Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe. Chodzi o pamiętną sprawę z Traugutta podczas meczu Kolejorza z Betoniarą jesienią 2008 roku. Dla przypomnienia, wywiązała się wówczas regularna bójka na stadionie Lechii, którą w głównej mierze nakręcili chuligani Arki Gdynia, którzy specjalnie na tę okazję dzień wcześniej zakopali w ziemi śrubokręty, naznaczając na piasku "miejsce przechowania" znakiem "X", aby przed meczem można było poluzować śruby w płocie oddzielającym sektor przyjezdnych od sektorów miejscowych, by łatwo można było go rozjebać podczas meczu. :) Po incydencie wywieziono nas na komisariat policji, gdzie trzepano prawie do rana. Wcześniej oberwało się kilka razy z pałki. Opieszałość gdańskiej prokuratury w całym postępowaniu spowodowała, że dopiero teraz, prawie po dwóch latach od całego incydentu "dymiące" wówczas osoby dostają wyroki nakazowe, w tym także ja. Co ciekawe, sprawa była rozpatrywana w trybie niejawnym bez uprzedniej rozprawy sądowej, w związku z czym przychodzą do nas od razu chamsko całe wyroki w kopercie. Jeżeli chodzi o mnie, to dostałem karę ograniczenia wolności na 6 miesięcy w postaci nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 32 godzin miesięcznie. Jednakże już wysłałem sprzeciw do prokuratury, ponieważ chcę mieć normalną wagę na sali sądowej w trybie jawnym, a nie jakieś gówno żeby mi w kopercie przychodziło do domu, tym bardziej, że są duże szanse wygrania sprawy. Ponoć są bardzo nikłe dowody, gdyż tak się szczęśliwie złożyło, że w tamtym dniu wyjebał im monitoring na stadionie, więc raczej żadna kamerka nie uchwyciła tego, jak jeden beton dostał ode mnie z gałęzi w łeb.
Ostatnio zmieniony przez Szociol 2010-09-02, 00:41, w całości zmieniany 4 razy  

suluben 
Ojciec Generał Administrator

Wysłany: 2010-09-02, 09:30   Re: sprawa gdańska

Szociol napisał/a:
(...) raczej żadna kamerka nie uchwyciła tego, jak jeden beton dostał ode mnie z gałęzi w łeb.

I po co się chwalisz przed potencjalną sprawą - jeszcze Sąd okaże się wiernym czytelnikiem forum i dowalą Ci 300 lat pracy społecznej przy pomnikach przyrody za demolowanie gałęzi.

Vika 
Kapitan

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-09-02, 13:00   

to co Szociol pójdzie do więzienia?

junikowo_wies
Chorąży

Wysłany: 2010-09-02, 13:52   

ta
i ruszanie skora podczas widzen :-)

suluben 
Ojciec Generał Administrator

Wysłany: 2010-09-02, 15:29   

Vika napisał/a:

Eee, bez przesady. Praca społeczna to nie więzienie. No chyba, ze nasz bohater będzie się stanowczo domagał zamiany kary w postaci odpracowania godzin na karę pozbawienia wolności w pierdlu. Różne są przypadki, co kto lubi :)

Szociol
Uwaga! Prowokator!

Wysłany: 2010-09-02, 16:45   

suluben napisał/a:
I po co się chwalisz przed potencjalną sprawą - jeszcze Sąd okaże się wiernym czytelnikiem forum i dowalą Ci 300 lat pracy społecznej przy pomnikach przyrody za demolowanie gałęzi.

Raczej wątpię żeby sąd miał czas przeglądać tego typu fora, tym bardziej, że ze samą sprawą guzdrali się prawie 2 lata. Zresztą tu nawet nie ma nazwisk. Poza tym ja nawet teraz mogę iść u siebie na osiedlu na komendę i powiedzieć, że zajebałem kogoś ze skutkiem śmiertelnym, a i tak niczego mi nie będą mogli zrobić, póki mi nie udowodnią czynu. A jeśli chodzi o gałąź to nie można mówić o żadnej dewastacji, bo leżała ona osamotniona w błocie, więc i tak prędzej czy później spróchniałaby bezpamiętnie, a tak przynajmniej na coś się przydała. :)

suluben napisał/a:
Vika napisał/a:

Eee, bez przesady. Praca społeczna to nie więzienie. No chyba, ze nasz bohater będzie się stanowczo domagał zamiany kary w postaci odpracowania godzin na karę pozbawienia wolności w pierdlu. Różne są przypadki, co kto lubi

Ten pomysł zdecydowania odpada. Raczej nie zaliczam się do tych przypadków. :p
Ostatnio zmieniony przez Szociol 2010-09-02, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  

Vika 
Kapitan

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-09-03, 02:01   

Szociol napisał/a:
suluben napisał/a:

Raczej wątpię żeby sąd miał czas przeglądać tego typu fora, tym bardziej, że ze samą sprawą guzdrali się prawie 2 lata. Zresztą tu nawet nie ma nazwisk. Poza tym ja nawet teraz mogę iść u siebie na osiedlu na komendę i powiedzieć, że zajebałem kogoś ze skutkiem śmiertelnym, a i tak niczego mi nie będą mogli zrobić, póki mi nie udowodnią czynu. A jeśli chodzi o gałąź to nie można mówić o żadnej dewastacji, bo leżała ona osamotniona w błocie, więc i tak prędzej czy później spróchniałaby bezpamiętnie, a tak przynajmniej na coś się przydała. :)

suluben napisał/a:
Vika napisał/a:

Czyli jednak kunia przez wiezienne kraty nie bedziesz walil?

Czyli jak tto bedzie?

Eee, bez przesady. Praca społeczna to nie więzienie. No chyba, ze nasz bohater będzie się stanowczo domagał zamiany kary w postaci odpracowania godzin na karę pozbawienia wolności w pierdlu. Różne są przypadki, co kto lubi

Ten pomysł zdecydowania odpada. Raczej nie zaliczam się do tych przypadków. :p

czyli jednak wacka za wiezienne kraty nie bedziez wystawial?
Ostatnio zmieniony przez Vika 2010-09-03, 02:03, w całości zmieniany 3 razy  

Odpowiedz do tematu