Strona Główna naszosc.ok1.pl

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album • Download

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomóżta mnie
Autor Wiadomość
ADKA 
kapral

Wysłany: 2014-09-19, 12:16   Pomóżta mnie

Hej,

Ci co wiedzą, to wiedzą ktom ja i skąd... Ci co nie, niczego nie tracą, bo aspekt jest mało istotny. Istotne natomiast są fakty wobec których nie mogę pozostać obojętna, jakiem sobą.
W ciągu ostatnich dni pisałam do wielu "zainteresowanych" i "w temacie" nie mniej, wykazali się wypięciem dupy. Wiedząc, jak bardzo kochanie władze i bycie jeleniem uznałam, że może komuś się zachce rzucić okiem na "mój" problem i pomoże zakręcić kota dobrym pomysłem.

W skrócie:
Poczęłam batalię o las w mojej miejscowości. Dlaczego się zaperłam? Ano dlatego, że las nabyto od skarbu państwa w niejasnych okolicznościach za psie pieniądze (konkretnie kawałek działki w środku starego lasu), chciano tam wybudować osiedlątko takie mini dla wybrańców elity, srając na ochronę środowiska, czy też przepisy prawa (to akurat norma w Polsce), projekt im jednak ktoś podkopał i sprawę zasypano piaskiem. Do sierpnia tego roku... a minęło lat trzy. Spółdzielnia "pod ciemną latarnią" po cichaczu oznaczyła działkę w lesie oraz zmajstrowała oznaczenia drzew celem ich usunięcia. Władze miasta wydało na to przyzwolenie z kontrowersyjną decyzją. Kolesie mają wyciąć dwa hektary starego lasu, a w zamian posadzić 10 drzewek owocowych do końca 2016 roku!!! Przekręt polega na tym, że pewna pani pracująca w urzędzie za banknoty klepie wszystko...(bez zbędnych skojarzeń) i ten projekt też zaklepała. Odbyła się wizja lokalna i pod pretekstem dobra i bezpieczeństwa życia ludzkiego oraz mienia, postanowiono wyciąć "kilka" jakże schorowanych drzew. Wszystko to sraty taty, bo las bujny, dziki i zdrowy, a ludzi w tej części tyle, że serio można z gołą dupą latać.

No i teraz pytanie do Was, bo na pewno zastanawiacie się czegoż mogę chcieć. Chcę urządzić happening pod "spółdzielnią, pod ciemną latarnią" i zastanawiam się nad aranżacją. Kto pomoże?

Teraz serio, jeśli komuś by się chciało ruszyć mózgiem, napiszcie na priva. Sprawa jest poważna...

suluben 
Ojciec Generał Administrator

Wysłany: 2014-09-19, 23:35   

No chętnie, w miarę możliwości, ale napisz, jakiego rodzaju pomoc najbardziej Cię interesuje?
Zrobienie transparentu, czy przyjazd dwóch ludzi na miejsce happeningu?
:)
Ostatnio zmieniony przez suluben 2014-09-19, 23:36, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu