Strona Główna naszosc.ok1.pl

• FAQ • Szukaj • Użytkownicy • Grupy
• Rejestracja • Zaloguj • Album • Download

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: suluben
2010-03-19, 19:18
Katolicyzm
Autor Wiadomość
DjTideey 
Chorąży

Wysłany: 2010-06-02, 16:54   

Vika napisał/a:
suluben napisał/a:
DjTideey napisał/a:
Dobra no to okreslcie wasze zdanie co normalnego katolika rozni od greko katolika...

Jak na mój gust, greko katolik wierzy w Zeusa :)

Co do analizy przykazań, to przez rozmaite katastrofy ich regularna co sobotnia prezentacja uległa zakłóceniu, jednak wracamy w nurt kontrpropagandy teologicznej, zbliżając się do mikrooceanu podsumowań.

8. " Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu."

Czy jeśli śpiewamy "Legia to stara kurwa", mówimy tym przekazem prawdę czy fałsz?
Obawiam się, że początek tej znanej i lubianej przyśpiewki, przy rozłożeniu Legii na czynniki pojedyncze, jest raczej umiarkowanie fałszywy.
Legia, jako zbiór piłkarzy, trenerów, masażystów, działaczy, kibiców w końcu, to w zdecydowanej większości grupa mężczyzn. Przy całej niechęci do Legii, trudno podejrzewać, że jakiś znaczący procent legionistów to męskie dziwki.
Jednak jeśli skupić się na działalności klubowej, to "legendarne" działanie Legii za komuny, kiedy to ów wojskowy klub podkupywał najlepszych piłkarzy z innych klubów pod pretekstem odbycia służby wojskowej, można nazwać kurewskim.
Podsumowując zagadnienie, kurewskość Legii może być nadmiernym uogólnieniem i być może trzeba by zapytać księdza, czy pośrednie nazywanie Dicksona Choto kurwą, jest fałszywym świadectwem czy nie.

jeśli sformułowanie "stara kurwa" potraktujemy jako metaforę, to mamy szczery, prawdziwy przekaz :-)

Chociaz Ty moglabys opisac roznice :)

suluben 
Ojciec Generał Administrator

Wysłany: 2010-06-05, 13:40   

DjTideey napisał/a:
Dobra no to okreslcie wasze zdanie co normalnego katolika rozni od greko katolika...

Na pewno to, że grekokatolicy obchodzą Boże Narodzenie 7 stycznia, różnica w terminie przypadania Wielkanocy wynosi do 5 tygodni, a święto Zaśnięcia Bogurodzicy obchodzą 28 sierpnia a nie 15. Inaczej wygląda spowiedź. A komunię przyjmuje się przy pomocy łyżki.

suluben 

Wysłany: 2010-07-03, 19:42   

Powoli, bo powoli, ale zbliżamy się do końca przypowieści na miarę najlepszej powieści Grocholi.

9. " Nie pożądaj żony bliźniego swego "

Żona jest z mężem, ale go nie kocha. Do związku nakłoniła ją rodzina i młodzieńcza naiwność (jakoś to będzie, może go pokocham po ślubie). Zakochała się w innym, nie może się rozwieść (boi się reakcji rodziny i męża, nie ma też racjonalnego powodu prawnego). W myślach na każdym kroku pożąda ukochanego. I jest zonk, być może nawet nie pomoże dobrze przyrządzony pstrąg.

Vika 
Kapitan

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-07-03, 19:49   

suluben napisał/a:
Żona jest z mężem, ale go nie kocha.

to mi grozi w przyszłości. Mam kłopoty z umiejętnością zakochiwania się.

suluben napisał/a:
Do związku nakłoniła ją rodzina i młodzieńcza naiwność (jakoś to będzie, może go pokocham po ślubie).

...albo po prostu ciąża

suluben napisał/a:
Zakochała się w innym, nie może się rozwieść (boi się reakcji rodziny i męża,

czyli utraty akceptacji społecznej

suluben napisał/a:
nie ma też racjonalnego powodu prawnego).

w sądzie jak się ludzie rozwodzą to różne rzeczy mogą nawciskać

suluben napisał/a:
W myślach na każdym kroku pożąda ukochanego. I jest zonk, być może nawet nie pomoże dobrze przyrządzony pstrąg.

Niestety, to akurat prawda. I dotyczy to całkiem dużej grupy ludzi.
Każdy przypadek tego typu należy rozpatrywać indywidualnie, zależnie od okoliczności. Wiem, że zdrada to zdrada, jednak różnie bywa w życiu.

suluben 

Wysłany: 2010-07-10, 13:03   

Vika napisał/a:
(...) Mam kłopoty z umiejętnością zakochiwania się.

(...)

Trudno to nazwać "umiejętnością", zakochiwania się raczej nie można się nauczyć :)
To spada na człowieka niezależnie od jego woli, podobnie zresztą jak prawdziwa wiara, czy miłość do instytucji typu klub czy kraj.

Pora na sobotę z ostatnim przykazaniem:

10. " ... ani żadnej rzeczy która jego jest."

Niemieccy żołnierze podczas II wojny światowej ograbili dom Twojego dziadka, ogołacając go z cennych rodzinnych pamiątek. Dowiadujesz się, że aktualnie znajdują się w domu jakiegoś Szejka-kolekcjonera, który jednak nie ma zamiaru ich Tobie przekazać. Twierdzi, że nie rozumie naszych zawiłości historycznych a on uczciwie nabył cenne dzieła od jakiegoś handlarza. Ty wybitnie pożądasz te rzeczy. Nie możesz uczciwie ich odzyskać - czy w jakiś sposób moralnie usprawiedliwiona jest w tym wypadku akcja okradzenia szejka z rzeczy, które powinny należeć do Ciebie i Twojej rodziny?

Vika 
Kapitan

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2010-07-10, 19:09   

suluben napisał/a:
Vika napisał/a:
(...) Mam kłopoty z umiejętnością zakochiwania się.

(...)

Trudno to nazwać "umiejętnością", zakochiwania się raczej nie można się nauczyć
To spada na człowieka niezależnie od jego woli, podobnie zresztą jak prawdziwa wiara, czy miłość do instytucji typu klub czy kraj.

Czyli jestem nienormalna, bo chyba zawsze, jak zaczynalam związek, to miałam jakieś wątpliwości i to facetowi na ogół bardziej zależało, niż mi.

suluben 

Wysłany: 2010-08-26, 16:30   

Vika napisał/a:
(...)

Czyli jestem nienormalna, (...)

To zupełnie nie szkodzi, Jezus też był nienormalny (przynajmniej za takiego był uznawany przez większą część establishmentowej części ówczesnych swoich ziomków, czyli takich, którzy mieli największy wpływ na kształtowanie pewnych ruchomych norm zachowań).

Odpowiedz do tematu